15.12.2021

HHLA TK Estonia novembri konteinerikäive oli 2,5 aasta kõrgeim

Autor: Kaupo Kalda

Muuga sadamas tegutsev HHLA TK Estonia käitles novembris ligi 21 700 konteinerit ehk viimase kahe ja poole aasta suurima koguse.

"Novembrikuu tulemus näitab, et tänavust aastat mitmel järjestikulisel kuul ilmestanud konteinerite nappus on hakanud leevenema ning kaup on taaskord hakanud konteinerites liikuma," lausus HHLA TK Estonia juhatuse esimees Riia Sillave. “Möödunud kuusse langes HHLA TK Estonia vaatest veel fakt, et laadisime-lossisime meie terminali ajaloo suurima koguse konteinereid ühe laevakülastuse kohta."

Riia Sillave sõnul osutab ka lähikuude prognoos, et kaubavahetus on elavnemas ning aasta algus tõotab tugevat tulemust. "Jaanuarist-veebruarist on juba oodata suvekaupade – aia- ja terrassimööbel jpm – liikumise algust," lisas ta.

Novembris käitles HHLA TK Estonia terminal Muugal 21 686 TEUd, viimati oli kaubakäive sellest kõrgem 2019. aasta märtsis.

Riia Sillave sõnul võib praeguste planeeritud laevakülastuste ja kaubavoogude osas prognoosida HHLA TK Estonia tänavu käideldavate konteinerite koguarvuks ligikaudu 225 000 TEUd, mis on viimase seitsme aasta kõrgeim.

HHLA TK Estonia kuulub Euroopa juhtivasse logistikakontserni Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA), mis opereerib konteineriterminale Hamburgis, Odessas, Triestes ja Muugal, mida täiendavad jätkuühendused ja intermodaalsed logistikakeskused mitmel pool Kesk- ja Ida-Euroopas.

***
Lisainfo:
Riia Sillave
e-mail: tk@hhla-tk.ee 
Juhatuse esimees
HHLA TK Estonia AS
www.hhla-tk.ee