14.03.2023

HHLA TK Estonia toetab Ukraina sõjapurustuste likvideerimist

Veebruaris 2022 alustas Venemaa agressioonisõda Ukraina vastu. Hulganisti elutähtsat taristut, haiglaid, koole ja elumaju on purustatud. Sõja alguse sümboolsel aastapäeval, mõeldes riigi ülesehituse logistikale, tegi HHLA TK Estonia annetuse MTÜ-le Mondo, kes suunab vahendid Ukrainas sõjapurustusi likvideerivate vabatahtlike toetamiseks.

HHLA TK Estonia juhatuse esimehe Riia Sillave sõnul otsustas HHLA TK Estonia annetada Ukraina heaks 9590 eurot, mis tähistab ühe euro suunamist Ukraina toetuseks iga veebruarikuus Muuga konteineriterminalis käideldud konteineri kohta.

"HHLA TK Estonia annetuse vahendid suunatakse erinevateks tegevusteks logistika valdkonnas, mis aitavad Ukrainas vabatahtlikel oma tööd teha, näiteks ehitusmaterjalide transportimine või vabatahtlike ehitajate transport," ütles Riia Sillave.

24. veebruaril 2023 peatasid enam kui 6000 HHLA kontserni töötajat 11 riigis minutiks oma töö, et avaldada agressiooni kurval aastapäeval moraalset tuge oma kolleegidele Odessas ja kõigile vapratele Ukraina inimestele.