03.07.2018

HHLA omandas täieliku kontrolli Eesti suurima terminalioperaatori Transiidikeskuse AS üle

27. juunil 2018. aastal võttis Hamburg Hafen und Logistik AG (edaspidi HHLA) üle Eesti suurima terminalioperaatori Transiidikeskuse AS (edaspidi TK). Tänavu 26. märtsil sõlmitud müügilepingu viimased tingimused täideti hiljuti, nähes ette kõikide Transiidikeskus ASi aktsiate üleviimist ettevõttele HHLA International GmbH. Selle tulemusena on tänaseks tehing lõpule viidud.

HHLA juhatuse esimees Angela Titzrath andis oma tänase Tallinna visiidi käigus järgmise kommentaari: „Meil on hea meel, et ülevõtmine on nüüdseks lõpule jõudnud. Tänu sellele saame edukalt edendada TK integreerimist HHLA Group’i. Näeme suurt potentsiaali Muuga sadamas ja terves regionaalses turus ning oleme võtnud sihiks lõigata avanenud võimalusest maksimaalset kasu ning seda Transiidikeskuse motiveeritud tööjõu abiga. TK ülevõtmine on esimene edukas samm meie strateegia rakendamisel. Hamburg ja Tallinn jagavad hansalinnade pikka ühist ajalugu. Soovime selle olemust taaselustada, eeskätt kasvu loomiseks meie põhiturul.“

Transiidikeskuse Nõukogu liige Anatoli Kanajev kommenteeris tehingut nõnda: „Olen veendunud, et niivõrd hästi toimival ja kogenud operaatoril nagu HHLA on rohkelt panustada TK edasiseks kasvuks. Olen kindel, et nüüdseks rahvusvahelise ettevõtte osana pakub TK ka edaspidi oma klientidele kõrgeima kvaliteediga teenust.“

HHLA juhatus arutas ettevõtte integreerimise järgmisi samme Transiidikeskuse ASis siinsete juhtidega. Transiidikeskuse ASi senine juht Vladimir Popov ning finantsjuht Helena Hakkinen jätkavad ettevõtte eduka arengu eest vastutavates rollides.

Angela Titzrath kohtus Tallinna visiidi käigus ka Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministri Kadri Simsoniga. Simsoni hinnangul on HHLA pühendumus Muuga sadamasse tervitatav, leides, et see aitab tugevdada piirkonda ning on toeks Valitsuse pingutustele Euroopa investorite tähelepanu Eestile suunamisel. Titzrath teavitas ka HHLA klientide positiivsest tagasisidest ülevõtmise teemal. Tema sõnul on Muugal Euroopa sadamana rohkelt potentsiaali ning tänu nende ekspertiisile terminalide opereerimisel on HHLAl soov juhtida objekti logistikavõrgustiku osana eduka tuleviku suunas.

Muuga sadam on Eesti peamine sadam ning oluline koht kogu Läänemere piirkonnas. HHLA poolt hiljuti omandatud ettevõte on Eestis selge turuliider konteinerite käitlemises ning opereerib ka multifunktsionaalset terminali segalasti, puistlasti ja Ro-Ro kaupade veoks. Tänu regionaalsetele taristuprojektidele (sh Rail Baltica projekt) on sadama asukoht arenemas multimodaalseks keskus-terminaliks. Transiidikeskuse ASi omandamise läbi on HHLA laiendamas oma regionaalset haaret.

Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) on juhtiv Euroopa sadama- transpordilogistika ettevõte. Oma tiheda konteinerterminalide võrguga Hamburgis ja Odessas ja väga heade ühendustega sisemaale moodustab HHLA digitaalse logistikakeskuse Uuel Siiditeel. Ettevõtte ärimudel põhineb innovatiivsetel tehnoloogiatel ning see on pühendunud jätkusuutlikkusele.